Historia firmy HAAS

haasbuilding.jpg

Firma Haas Automation to największy producent obrabiarek na świecie ,, oferujący szeroką gamę pionowych centrów obróbkowych CNC, poziomych centrów obróbkowych, tokarek CNC i stołów obrotowych. Firma produkuje również 5-osiowe centra obróbkowe, centra obróbkowe do produkcji form, proste frezarki narzędziowe i frezarki bramowe. Obrabiarki i stoły obrotowe firmy Haas powstają według podwyższonych standardów ustanowionych przez Gene’a Haasa, aby gwarantować wyższą dokładność, powtarzalność i trwałość niż niż wielu innych producentów obrabiarek na rynku.

Gene Haas założył firmę Haas Automation Inc. w 1983 roku, aby wytwarzać ekonomiczne i niezawodne obrabiarki. Firma weszła do branży obrabiarek wprowadzając na rynek pierwszy na świecie w pełni automatyczny, programowalny aparat podziałowy z tulejkami zaciskowymi– . Aparat podziałowy z tulejkami zaciskowymi 5C odniósł ogromny sukces i w ciągu kolejnych kilku lat firma rozszerzyła swoją ofertę produktową, włączając do niej szeroką gamę w pełni programowalnych stołów obrotowych, obrotowych aparatów podziałowych i akcesoriów do obrabiarek.

HA5C-First-Model.jpg

W 1987 roku, firma Haas Automation zaczęła zaczęła produkcję swojego pierwszego pionowego centrum obróbkowe (VMC), maszynę zaprojektowaną do wykonywania operacji obróbkowych takich jak frezowanie, wiercenie, gwintowanie i wytaczanie. Obrabiarka VF-1 została wprowadzona na rynek w cenie konkurencyjnej w stosunku do cen podobnych obrabiarek producentów zagranicznych. Dzięki zastosowaniu najnowszej technologii i procedur produkcji pierwsze prototypy modelu VF-1 zostały ukończone i zaprezentowane w 1988 r. na międzynarodowych targach obrabiarek IMTS (International Machine Tool Show ‘88) w Chicago, w stanie Illinois.

Specjaliści z branży i przedstawiciele prasy fachowej byli wtedy sceptycznie nastawieni do informacji, że wyprodukowane w Stanach Zjednoczonych centrum obróbkowe można sprzedać za cenę niższą niż 50 000 USD. Haas nie tylko dotrzymał słowa jeśli chodzi o cenę, ale także dostarczał gotowy produkt o bardzo dobrej jakości, czego często nie byli w stanie dokonać inni producenci. Obecnie obrabiarka Haas VF-1 wciąż dostępne jest w cenie poniżej 50 000 USD, a w większości przypadków maszyna dostarczana jest do klienta w ciągu zaledwie kilku tygodni od momentu złożenia zamówienia.

Aby zagwarantować wysoką dokładność obróbki firma Haas produkuje wszystkie najważniejsze części we własnym zakładzie korzystając z najnowocześniejszych obrabiarek CNC. Zakład produkcyjny firmy o powierzchni 92 903 m2. w szerokim zakresie wykorzystuje najnowsze metody oszczędnej i wydajnej produkcji i stosuje zasadę produkcji „Just In time”, aby usprawnić procesy produkcyjne i obniżyć koszty. W połączeniu z zespołami wysoko wykwalifikowanych elektroników i mechaników pozwala to firmie Haas kontrolować jakość, koszty, produkcji, niezawodność i dostępność. Poczynione w ten sposób oszczędności i podniesiona jakość przekazywane są klientom w formie niższych cen i produktów lepszej jakości.

VF1-First-ModelSpośród niemal 300 obrabiarek wytwarzających wióry znajdujących się w zakładzie produkcyjnym firmy Haas, ponad dwie trzecie to maszyny Haas – Stanowi to dowód na to, że firma wierzy w swoje własne produkty. Aby zwiększyć zdolność produkcyjną i wydajność, stale uzupełniane są nowe urządzenia produkcyjne, dzięki czemu firma Haas może produkować więcej części bardziej efektywnie i jeszcze bardziej obniżać koszt swoich produktów dla użytkownika końcowego.

Dziś oferta firmy Haas obejmuje cztery główne linie produktów: pionowe centra obróbkowe (VMC), poziome centra obróbkowe (HMC), tokarki i stoły obrotowe CNC oraz maszyny pięcioosiowe i maszyny specjalizowane. Wszystkie produkty Haas powstają w zakładzie produkcyjnym firmy w Oxnad, w stanie Kalifornia – największym i najnowocześniejszym zakładzie produkującym obrabiarki w Stanach Zjednoczonych.

Data publikacji: Luty 2015
Kategoria: CNC

Współpracujemy z najlepszymi w branży - nasi partnerzy: