bazacnc.pl – serwis branżowy

 


 

    Intensywny rozwój branży CNC, coraz większy stopień wykorzystywania obrabiarek sterowanych numerycznie, wykonywanie elementów o bardzo złożonej geometrii, a co za tym idzie dynamiczny rozwój oprogramowania CAD/CAM, zmusza nas, osoby związane z branżą, do ciągłego rozwoju, kształcenia się i pozyskiwania informacji.
Naszym celem jest dotarcie do jak najszerszego grona odbiorców: firm, osób które stawiają pierwsze kroki w branży, jak również specjalistów posiadających doświadczenie zawodowe:
– operatorów maszyn,
– programistów,
– technologów,
– konstruktorów,
– projektantów.

Forma serwisu:

   • Baza wiedzy

   Informacje dotyczące teorii obróbki skrawaniem, doboru narzędzi, parametrów, instrukcji sterowań (w zakresie udostępnionym przez danego producenta). Zamieszczanie nagrań (w postaci filmów), ruchu narzędzia podczas obróbki detalu wraz z programem NC. Dla danego detalu udostępniamy :
– rysunek techniczny wykonywanego elementu,
– strukturę programu NC danego sterownika, na którym pracuje obrabiarka,
– parametry obróbki,
– uzbrojenie obrabiarki,
– materiał obrabianego detalu.

   Chcemy prezentować w formie multimedialnej zarówno możliwości jakie posiada sterownik danego producenta, jak również różnice jakie mogą występować pomiędzy nimi. Mamy zamiar zaprezentować szerokiemu odbiorcy informacje dotyczące druku 3D, programowania CAD/CAM, jak również oprzyrządowania i systemy pomiarowe.

   • Baza firm

-  CNC
–  CAD/CAM
–  Narzędzia
–  Druk 3D
–  Pomiar
–  Oprzyrządowanie

   Portal, co jest bardzo istotne, ma na celu promowanie firm współpracujących z nami. Chcemy, aby firmy oprócz danych kontaktowych i profilu działalności, mogły promować się za pomocą filmów, spotów reklamowych lub innych form multimedialnych
Aby serwis spełniał funkcję promocyjną, ilość firm z którymi będziemy współpracować będzie ograniczona. Dlatego zależy nam aby przedsiębiorstwa, które wyrażą chęć współpracy z nami różniły się produkowanym i oferowanym asortymentem.

 

Współpracujemy z najlepszymi w branży - nasi partnerzy: