SolidWire – Moduły dla obróbki WEDM 2-6 osi

Dokładność i przewidywalność

Niezależnie czy używasz swej maszyny do obróbki elektroiskrowej do małych szczelin z mikronową precyzją lub jako główną maszynę do obróbki, wydobądź jak najwięcej z tej inwestycji. Uprościć proces programowania części, znacznie zwiększ dokładność, i zredukuj długość i złożoność programu w kodzie NC wraz z ESPRIT.

 

Całkowita kontrola maszyny
ESPRIT zapewnia uniwersalny cykl konturowania elektroiskrowego do obróbki dowolnej formy, odlewu, rdzenia, matrycy, kształtu lub profilu. Ten wszechstronny cykl obróbki wspiera dowolną liczbę prostych i stożkowych cięć optymalizując ścieżki cięcia. Dołączone są strategie dla wszystkich stylów obróbki elektroiskrowej, takiej jak przebijanie, odlewy, części wielomatrycowe, oraz nie nadzorowaną obróbkę. Między cięciami ESPRIT automatycznie wykonuje wszystkie niezbędne instrukcje cięcia i gwintowania, oraz funkcje maszyny dotyczące obsługi części: spłukiwanie, napełnianie i opróżnianie zbiornika.

Zaawansowane wykonywanie stożka
Łatwo programuj złożone stożki wspólne dla elementów form, matryc formujących i narzędzi skrawających z zaawansowaną zdolnością stożkową cyklu konturowania ESPRIT. Podczas wycinania promienia w czasie wykonywania stożka, wbudowane zaawansowane krzywe stożkowe pozwalają na zmianę między cylindrycznymi narożnikami o stałym promieniu i narożnikami stożkowymi. ESPRIT zapewnia także niezależną programowalna kontrolę górnego i dolnego promienia. Podczas wykonywania stożków w ostrych narożnikach, ESPRIT oferuje elastyczność do zachowania ostrych narożników na górze i na dole lub obróbki mieszanego promienia na drugim planie.

Synchronizowana obróbka 4 osiowa
Szybko zaprogramuj części z ekstremalnie złożonymi stożkami lub kompletnie niezależnymi swobodnymi kształtami, na górze i na dole, z 4-osiowym cyklem konturowania XY i UV. Wybierz dwa dowolne trójwymiarowe profile, a 4-osiowy proces skrawania zostanie automatycznie zsynchronizowany; możesz dodać nieograniczona liczbę dodatkowych linii synchronizacji. ESPRIT dodaje automatycznie znaczniki i tworzy odcięcia zanieczyszczeń dla nie nadzorowanej obróbki. Uzyskaj 4-osiowe programowanie dla dowolnego kształtu z dowolna liczbą elementów: 3D, nie płaszczyznowe, profile UV i XY oraz nie płaszczyznowe mocowanie.

Wydajne skrawanie bezrdzeniowe
Radzenie sobie z bryłkami metalu podczas obróbki elektroiskrowej staje się trudniejsze wraz z rosnącą wielkością elementu. ESPRIT zapewnia specjalny cykl bezrdzeniowej obróbki elektroiskrowej zagłębień w celu wyerodowania materiału wewnątrz danego wgłębienia bez tworzenia bryłek. Przy skrawaniu bezrdzeniowym otwór początkowy jest wiercony w elemencie, a ESPRIT rozpoznaje i automatycznie obrabia tylko bryłkę, zapobiegając przerwaniu drutu i minimalizując czas obróbki.

Fabrycznie certyfikowane rozwiązania
Baza wiedzy KnowledgeBase™ dotycząca obróbki elektroiskrowej zapewnia pełen zakres właściwości skrawania, automatyzację i certyfikowane postprocesory dla maksymalizacji wydajności. Posiądź dostęp do unikalnej technologii i metodologii każdego producenta poprzez określone dla maszyn arkusze technologiczne.

GF AgieCharmilles
Agie Baza wiedzy KnowledgeBase™ wspiera każdą markę i model maszyn Agie EDM dla pełnego wykorzystania unikalnych możliwości obróbki, włącznie z podwójnym stożkowaniem, górnymi i dolnymi stożkami oraz wymyślnymi zaawansowanymi krzywymi stożkowymi. Dla AgieVision ESPRIT akceptuje ustawienia technologii Ra, Tkm i Te do tworzenia pliku skryptu (SBR, SBL i ISO)

ESPRIT ma rozwązania dla nowych maszyn z seri AC 20P/30P, AC 200/300/400, AC 1000/2000/3000 a także wspiera wszystkie starsze maszyny EDM. Wraz z ESPRIT użytkownicy posiadają możliwość pełnego wykorzystania zaawansowanych i unikalnych funkcji wbudowanych w narzędzia do obróbki Charmiless oraz ich sterowania Millennium, Charmilles i Fanuc. ESPRIT oferuje wsparcie dla Charmilles CT-Expert, bazy danych technologii skrawania i innych unikalnych zdolności zaawansowanego wykonywania stożków i funkcji obsługi materiału, takich jak usuwanie bryłek.

Makino
Specyficzna dla Makino, ESPRIT baza danych obróbki zapewnia fabryczne ustawienia w calowach lub metrycznym formacie, oraz opcjie, który zawierają najnowsze maszyny. Użytkownicy mają również możliwość elastycznego modyfikowania istniejących baz danych, tworzenie własnych baz danych cięcia.

Mitsubishi
ESPRIT obejmuje bazę danych technologii Mitsubishi i zaleceń ustawień mocy, posuwów i przesunięć dla szerokiego zakresu sytuacji cięcia. Wprowadź model maszyny, materiał elementu i jego grubość oraz żądane wykończenie powierzchni, a ESPRIT automatycznie dostarczy zalecaną technologię i liczbę cięć oczyszczających.

ONA
Dla maszyn ONA ESPRIT zapewnia indywidualna kontrolę wszystkich parametrów generatora, włącznie z czasem wyłączenia, napięciem i serwomotorem, maksymalizując wydajność w unikalnych sytuacjach. Podziel proces cięcia na trzy strefy, i dla każdej z nich zastosuj do sześciu cięć – jedno zgrubne cięcie i do pięciu oczyszczających.

Sodick
Programiści Sodick uzyskują z ESPRIT elastyczny system cięcia z możliwością zdefiniowania do 10 cięć w dowolnej kombinacji strategii cięcia do przodu i do tyłu. Dla każdego cięcia można określić pełny zestaw warunków i technologii cięcia, włącznie z kontrolą zaawansowanych właściwości maszyny, napędzaną osią Z, zbiornikiem i drutem.

Data publikacji: Marzec 2015
Powiązane tagi: , , , , , , , , ,
Kategoria: CAD/CAM

Współpracujemy z najlepszymi w branży - nasi partnerzy: